Copyright © Novohradská knižnica 2015Martin Kiapeš

Načítavanie...Elektronické knihy od Palmknihy.cz (eReading)dostupné prostredníctvom on-line katalógu e-knihy http://opac.nklc.sk:8080/?fn=searchform&extSrchEbooks=true

 

 Novohradská knižnica vďaka finančnej podpore Banskobystrického samosprávneho kraja v spolupráci s portálom Palmknihy.cz - eReading ponúka svojim čitateľom na vypožičanie vyše 8 000 e-kníh. Kedykoľvek, odkiaľkoľvek a zadarmo - stačí mať len platný čitateľský preukaz (uhradený ročný členský poplatok a vyrovnané všetky pokuty).

POZOR! E-knihy sa nedajú čítať on-line a v zariadeniach s operačným systémom Windows

Podporované zariadenia: 
1) tablety/mobily/netbooky so systémom Android 4.1 a vyššie alebo iOS 8.4 a vyšší (iPhone, iPad)
2)  čítačky elektronických kníh - zoznam čítačiek podporujúcich e-knihy 

Z pohodlia domova si môžete jednoducho vypožičať e-knihu cez on-line katalóg knižnice, ktorá sa Vám obratom zobrazí vo virtuálnej knižnej poličke aplikácie eReading alebo vo Vašom konte na stránke palmknihy.cz s viditeľne označeným termínom vrátenia

Výpožičná doba je 31 dní a počas nej je možné čítať až tri tituly súčasne a čítať ich bez nutnosti pripojenia k internetu. 32. deň sa e-kniha sama vymaže z aplikácie, nie je potrebné ju vrátiť. Tituly nie je možné vrátiť skôr. Ďalšie tituly je možné vypožičať si po uplynutí výpožičnej doby aktuálnych výpožičiek.
 

Ako si vypožičať e-knihu?

 1. Ak si chcete vypožičať e-knihu, musíte mať zaplatený ročný členský poplatok a nesmiete mať žiadne neuhradené poplatky. Ak nie ste registrovaným čitateľom, zaregistrujte sa v knižnici osobne.
 2. Zaregistrujte sa na portáli https://www.palmknihy.cz 
  UPOZORNENIE - musíte uviesť rovnakú emailovú adresu pri prihlasovaní do Palmknihy - eReading ako ste ju zadali pri registrácii v knižnici.
 3. Stiahnite si aplikáciu s názvom eReading do svojho zariadenia (čítačka, mobilný telefón, tablet), ktorá je zadarmo k dispozícii na Google Play pre Android alebo na App Store pre iOS.

Ako si nájsť e-knihu v on-line katalógu?

 1. Prihláste sa do on-line katalógu knižnice. Použite Pokročilé vyhľadávanie - nad vyhľadávaním musia byť zakliknuté len E-knihy. Vyhľadávajte podľa ponuky možností (Autor, Názov, Vydavateľstvo...).
 2. Pri vybranej knihe v katalógu zvoľte „Požičať e-knihu“. Po stisnutí tlačidla sa Vám zobrazí oznámenie        o úspešnom vypožičaní. Na emailovú adresu Vám príde oznámenie o uskutočnenej e-výpožičke.

 

Ako otvoriť vypožičanú e-knihu?

 1.  Otvorte aplikáciu eReading. Sekcia s „Místními“ (stiahnutými) knihami bude najprv prázdna.
 2.  V hornom menu zvoľte sekciu „ONLINE“ a vyplňte Vaše prihlasovacie údaje, ktoré ste uviedli pri registrácii  do portáluwww.palmknihy.cz.
 3.  Kliknutím na obálku stiahnete e-knihu zo sekcie „Online“ do „Místní“. Iba v tomto kroku musíte byť   pripojení  na Internet.
 4.  V prípade, že máte aplikáciu eReading stiahnutú vo svojom mobile/tablete a ste v nej trvalo prihlásení,   proces vypĺňania prihlasovacích údajov už pri ďalších výpožičkách opakovať nemusíte.

 

Ako si stiahnuť aplikáciu do čítačky elektronických kníh?


Instalačný súbor s aplikáciou:
https://www.dropbox.com/sh/87o9cfp2q25qvl4/AABVHBWadt2wYyDwH0UjHvr1a/Instalační%20soubory%20%28pro%20případný%20zájem%29/Pro%20android%20-%20mob.%20telefony%2C%20tablety%2C%20čtečky/app-android-release.apk?dl=0   

Postup:

 1. Kliknutím na vyššie uvedený odkaz si stiahnete súbor do počítača.
 2. Následne si pripojíte čítačku e-kníh káblom k počítaču a stiahnutý súbor sa do čítačky presunie.
 3. Potom je dobré čítačku reštartovať, aby sa inštalácia dokončila. 
 4. Po opätovnom zapnutí čítačky je možné aplikáciu využívať, to znamená prihlásiť sa do on-line knižnice v rámci aplikácie, kde bude požičaná e-kniha k dispozícii na stiahnutie.

 

Realizované s finančnou podporou BBSK