Copyright © Novohradská knižnica 2015Martin Kiapeš

Načítavanie...Elektronické knihy od Palmknihy.cz (eReading)dostupné prostredníctvom on-line katalógu e-knihy http://opac.nklc.sk:8080/?fn=searchform&extSrchEbooks=true

 

 Novohradská knižnica vďaka finančnej podpore Banskobystrického samosprávneho kraja v spolupráci s portálom Palmknihy.cz - eReading ponúka svojim čitateľom na vypožičanie vyše 8 000 e-kníh. Kedykoľvek, odkiaľkoľvek a zadarmo - stačí mať len platný čitateľský preukaz (uhradený ročný členský poplatok a vyrovnané všetky pokuty).

POZOR! E-knihy sa nedajú čítať on-line a v zariadeniach s operačným systémom Windows

Podporované zariadenia: 
1) tablety/mobily/netbooky so systémom Android 4.1 a vyššie alebo iOS 8.4 a vyšší (iPhone, iPad)
2)  čítačky elektronických kníh - zoznam čítačiek podporujúcich e-knihy 

Z pohodlia domova si môžete jednoducho vypožičať e-knihu cez on-line katalóg knižnice, ktorá sa Vám obratom zobrazí vo virtuálnej knižnej poličke aplikácie eReading alebo vo Vašom konte na stránke palmknihy.cz s viditeľne označeným termínom vrátenia

Výpožičná doba je 31 dní a počas nej je možné čítať až tri tituly súčasne a čítať ich bez nutnosti pripojenia k internetu. 32. deň sa e-kniha sama vymaže z aplikácie, nie je potrebné ju vrátiť. Tituly nie je možné vrátiť skôr. Ďalšie tituly je možné vypožičať si po uplynutí výpožičnej doby aktuálnych výpožičiek.
 

Ako si vypožičať e-knihu?

 1. Ak si chcete vypožičať e-knihu, musíte mať zaplatený ročný členský poplatok a nesmiete mať žiadne neuhradené poplatky. Ak nie ste registrovaným čitateľom, zaregistrujte sa v knižnici osobne.
 2. Zaregistrujte sa na portáli https://www.palmknihy.cz 
  UPOZORNENIE - musíte uviesť rovnakú emailovú adresu pri prihlasovaní do Palmknihy - eReading ako ste ju zadali pri registrácii v knižnici.
 3. Stiahnite si aplikáciu s názvom eReading do svojho zariadenia (čítačka, mobilný telefón, tablet), ktorá je zadarmo k dispozícii na Google Play pre Android alebo na App Store pre iOS.

Ako si nájsť e-knihu v on-line katalógu?

 1. Prihláste sa do on-line katalógu knižnice. Použite Pokročilé vyhľadávanie - nad vyhľadávaním musia byť zakliknuté len E-knihy. Vyhľadávajte podľa ponuky možností (Autor, Názov, Vydavateľstvo...).
 2. Pri vybranej knihe v katalógu zvoľte „Požičať e-knihu“. Po stisnutí tlačidla sa Vám zobrazí oznámenie        o úspešnom vypožičaní. Na emailovú adresu Vám príde oznámenie o uskutočnenej e-výpožičke.

 

Ako otvoriť e-knihu?

 1.  Otvorte aplikáciu eReading. Sekcia s „Místními“ (stiahnutými) knihami bude najprv prázdna.
 2.  V hornom menu zvoľte sekciu „ONLINE“ a vyplňte Vaše prihlasovacie údaje, ktoré ste uviedli pri registrácii  do portáluwww.palmknihy.cz.
 3.  Kliknutím na obálku stiahnete e-knihu zo sekcie „Online“ do „Místní“. Iba v tomto kroku musíte byť   pripojení  na Internet.
 4.  V prípade, že máte aplikáciu eReading stiahnutú vo svojom mobile/tablete a ste v nej trvalo prihlásení,   proces vypĺňania prihlasovacích údajov už pri ďalších výpožičkách opakovať nemusíte.

  

Realizované s finančnou podporou BBSK